Zasieki z drutu ostrzowego — solidne zabezpieczenie dla służb mundurowych!
Służby mundurowe mają niejednokrotnie do czynienia z rozmaitymi osobami, które stwarzają poważne zagrożenie. Idealnym miejscem dla takich osób są dobrze zabezpieczone więzienia. Do budowania ogrodzeń więziennych wykorzystuje się specjalne zasieki z drutu ostrzowego. Sprawdź, czym jest drut ostrzowy, w jakim celu się go wykorzystuje i co można dodatkowo zbudować z takiego drutu?
Czym są zasieki?
Jeszcze do niedawna zasieki uznawane były za doraźną przeszkodę na przedpolu podczas wojny. Celem ich wykonywania było utrudnienie podejścia do linii obronnej przez wroga. Najczęściej wykonywane były z drzew, jednak z czasem zaczęto wykorzystywać do ich produkcji drut kolczasty. Rozpinano go na drewnianych podporach. Obecnie zasieki powstają z drutu ostrzowego, który tworzy ogrodzenie nazywane agresywnym. Jest praktycznie nie do sforsowania, a jeśli znajdzie się już jakiś śmiałek, można mieć pewność, że drut spowoduje ogromne straty.
Drut ostrzowy — co to jest?
Drut ostrzowy jest typem drutu kolczastego. Nazywany jest zamiennie drutem żyletkowym lub brzytwiastym. Wykonywane z niego ogrodzenia są agresywne, a osobnik, który chce się przez nie przedrzeć, musi liczyć się z ogromnymi obrażeniami.
Drut ostrzowy Concertina przez wiele osób uważany jest za dużo lepszą, udoskonaloną wersję tradycyjnego drutu kolczastego. Zamiast kolców występują niewielkie żyletki, które są bardzo ostre. Współcześnie drut typu concertina wykorzystywany jest na poligonach, w zakładach karnych, na lotniskach, jak i w zakładach przemysłowych czy magazynowych.
Charakterystyka drutu ostrzowego Concertina
Zapora z drutu Concertina jest bardzo trudna do sforsowania. Drut w tym przypadku jest niezwykle mocny. Doskonale utrzymuje swoją sztywność w płaszczyźnie pionowej. Przerwanie takiego drutu również jest skomplikowane. Nie wystarczy przeciąć go w jednym miejscu, aby można było swobodnie przejść. Drut ostrzowy może być stosowany w formie liniowej, jak i w postaci zwojów. Zasieki tworzone z tego typu drutu skutecznie zapobiegają ucieczkom i nielegalnym wtargnięciom na konkretny teren.
Jakie zasieki można wykonać, mając pod ręką drut ostrzowy Concertina?
Wśród dostępnych rozwiązań, jakie oferuje drut żyletkowy Concertina, znajdziemy takie zasieki, jak:
- zasieki spiralne z drutu przestrzennego — są to specjalne zwoje drutu typu concertina, które tworzą wspólnie jedną spiralę. Rozwinięcie zwoju sprawia, że drut tworzy przestrzenny tunel. Nawet najbardziej zdeterminowany intruz nie będzie w stanie przejść przez tego typu zabezpieczenia. Montaż zasieków spiralnych odbywa się na specjalnych wysięgnikach do drutu, najczęściej dwuramiennych.
- concertina prosta — jest to klasyczna forma, która najbardziej przypomina standardowy drut kolczasty. Idealnie sprawdza się do wzmocnienia ogrodzeń na poligonach czy na lotniskach. Montuje się kilka poziomów tego drutu. Instalacja odbywa się na specjalnych wysięgnikach. Drut prowadzi się przez przygotowane wcześniej otwory.
- concertina płaska — ten zasiek ostrzowy płaski składa się z nachodzących na siebie kręgów. Połączone są specjalnymi złączkami, które tworzą jedną wspólną płaszczyznę. Idealnie nadaje się do zwieńczenia istniejących ogrodzeń w magazynach czy zakładach przemysłowych. Tego rodzaju zasieki nie wykraczają poza linię ogrodzenia, a więc nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla osób trzecich.
Zasieki concertina — doskonałe rozwiązanie dla służb mundurowych
Zasieki automatycznie kojarzą nam się z zakładami karnymi. Nic w tym dziwnego! Takie miejsca powinny być maksymalnie chronione. Ważne jest, by żaden zbrodniarz nie opuścił swojej celi ani obszaru więzienia, ponieważ mógłby ponownie wyrządzić krzywdę zwykłym obywatelom. Choć wydaje się, że takie sytuacje występują wyłącznie w filmach czy serialach, w prawdziwym życiu też mogą się zdarzyć. Służby mundurowe powinny być na to przygotowane, a decydując się na zasieki z drutu concertina, mogą być pewne, że żaden więzień na własną rękę nie podejmie się tej przeprawy.